උමාඔය සටනට අලුත් ජවයක් !

ඉන්දියන් ඔයිල් සමාගම
තවත් ප්‍රමිතියෙන් තොර ඉන්ධන නැවක් ලංකාවට ඇවිත්?
January 15, 2018
partluikjg
රාජ්‍ය සේවාවන් සංවෘත සේවාවන් කිරීමේ පනතක්
January 15, 2018
Show all

උමාඔය සටනට අලුත් ජවයක් !

උමාඔය සටන

උමාඔය බහු විනාශකාරී ව්‍යාපෘතියේ බිහිසුණු හානිවලින් විපතට පත් ජනතාවගේ අයිතීන් දිනා දීමේ සටනට නව ජවයක් එක් කරමින්, මෙවර පළාත් පාලන මැතිවරණයට ස්වාධීන කණ්ඩායමක් ඉදිරිපත් වී සිටී.
‘උමාඔය බහු විනාශකාරී ව්‍යාපෘතියට එරෙහි ජනතා පෙරමුණ’ යනුවෙන් වන බහුජන සංවිධානය එම ස්වාධීන කණ්ඩායම වශයෙන් බණ්ඩාරවෙල නගර සභාවට සහ ප්‍රාදේශීය සභාවට තරග කරයි. ඒ පිළිබඳව අදහස් දක්වමින්, ජනතා විමුක්ති පෙරමුණ මාධ්‍ය හමුවක දී ප්‍රකාශ කළේ, පක්ෂයක් ලෙස තමන්ට සිදු වන පාඩුව නොසලකා බහු ජන අරගලයට තමන්ගේ උපරිම අනුග්‍රහය ලබා දී එය ජයග්‍රහණය කරවීමට කටයුතු කරන බවය.
එම බහුජන සංවිධානයේ සම කැඳවුම්කරු වශයෙන් ජවිපෙ ඌව පළාත් සභා මන්ත්‍රී, සමන්ත විද්‍යාරත්න වගකීම් දරන අතර, ජවිපෙ මුල් පෙළේ ක්‍රියාකාරිකයන් ඇතුළු බහුජනයා නියෝජනය කරන පිරිසක් එම කණ්ඩායමේ අපේක්ෂකයන් වශයෙන් සිටිති. ස්වාධීන කණ්ඩායමක් සේ තරග කිරීම ජවිපෙ ක්‍රියාකාරිකයන් යොමු වීම පිළිබඳව ජවිපෙ නායක අනුර දිසානායක පක්ෂයේ ස්ථාවරය පැහැදිලි කළේය.
‘මේ ව්‍යාපෘතියෙන් හානි වෙලා ඉන්නේ, ජනතා විමුක්ති පෙරමුණේ අය විතරක් නොවෙයි. පක්ෂ භේදයක් නැතිව ගේ දොර අහිමි වෙලා. ඊට විරුද්ධව බහුජන සටනක් තියෙනවා. මේ මැතිවරණයේදී පක්ෂවලට ඛෙදිලා ඒ සටන අඩපණ කිරීම නොවෙයි කළයුත්තේ. ඒ නිසා අපි ස්වාධීන ඒ කණ්ඩායමට සහයෝගය පළ කරනවා. අනෙක් පක්ෂත් ඊට සහයෝගය පළ කරනවා නම්, තමන්ගේ අපේක්ෂකයන් ඉදිරිපත් නොකිරීමයි කළ යුත්තේ.’ යනුවෙන් පැහැදිලි කළේය.


ගයාන් රූපසිංහ