රනිල් බැසිල්ව බ්ලැක්මේල් කරලා

සසුනෝදය
රනිල් සංස්කෘතික අරමුදලට විදියි
January 15, 2018
නිමල් සිරිපාල
සිරිපාලට කැපිල්ලක් !
January 15, 2018
Show all

රනිල් බැසිල්ව බ්ලැක්මේල් කරලා

රනිල් - බැසිල්

ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ මෛත්‍රී – මහින්ද දෙපිල එක් කිරීම සම්බන්ධයෙන් බලවත් සේ විරෝධය පළ කරමින්, බැසිල් රාජපක්ෂ හිතුවක්කාරී ලෙස ක්‍රියා කරන්නේ රනිල් – බැසිල් අතර රහසිගත එකඟතාවක් නිසා විය හැකි බවට මහින්ද පිලේ ප්‍රබලයකු විසින් චෝදනා කර ඇති බව අනාවරණය වේ.
මේ දෙපිල එක් විය යුතු බවට මෑතක සිට දැඩි මතයක සිටින මේ ප්‍රබලයා චෝදනා කර ඇත්තේ, දෙපිල එක් වීමට එරෙහිව බැසිල් රාජපක්ෂ දැඩි සේ ක්‍රියා කරන්නේ මහින්ද රාජපක්ෂගේ ජයග්‍රහණය වෙනුවෙන් 2005 ජනාධිපතිවරණයේ දී එල්.ටී.ටී.ඊ. සංවිධානයට ඉතා රහසිගතව බැසිල් රාජපක්ෂ විසින් මුදල් ලබා දීමේ චෝදනාව පදනම් කරගෙන විය හැකි බවය. මේ සම්බන්ධයෙන් පරීක්ෂණ පැවැත්වීමට සාක්ෂි අගමැතිවරයා එකතු කරගෙන සිටින බවත්, ඒ බව බැසිල්ට දන්වා පීඩනයක් ඇති කරමින්, එක් වීමේ සාකච්ඡා බිඳීමට කටයුතු කර ඇති බවට චෝදනා නැගේ. මහින්ද පිලේ බොහෝ දෙනෙකු බැසිල්ට විරුද්ධ මේ චෝදනාව අනුමත කරමින් සිටින බව හෙළි වේ. දෙපිල එක් වීමට එරෙහි වීමේ වෙන කිසිදු හේතුවක් බැසිල්ට නොමැති බව එම මන්ත්‍රීවරුන්ගේ මතය වී තිබේ.


ගයාන් රූපසිංහ