දුම්රිය මඟී ජීවිත ආරක්ෂාවට පියවර ගත යුතුය

jaffna
ඉඩම් ඉල්ලන උද්ඝෝෂණ අයිතිය උසාවියෙන් තහවුරු කෙරේ
February 20, 2018
b02dcd4c02f18573cfa972558c3c5c99_XL
මෙන්න, දේශප්‍රේමීන් හඳුනාගන්න!
February 20, 2018
Show all

දුම්රිය මඟී ජීවිත ආරක්ෂාවට පියවර ගත යුතුය

dumriya

පසුගිය පෙබරවාරි 05 වැනි දින ලූනාව පාලම අසල දී නවතා තිබු ලොරියක ගැටීමෙන් දුම්රිය පාපුවරුවේ ගමන් ගත් මඟීන් සිව් දෙනෙකු ජීවිතක්ෂයට පත් වීමේ හා තවත් කිහිප දෙනෙකු බරපතළ තුවාල ලැබීමේ සිදුවීමත් සමඟ ජීවිත ආරක්ෂාව සම්බන්ධයෙන් ඉතා කඩිනමින් පියවර ගැනීමට දුම්රිය දෙපාර්තමේන්තුව සතුව වගකීමක් ඇති බවට සමස්ත ලංකා දුම්රිය සේවකයන්ගේ පොදු සේවක සංගමය පවසයි. ඒ සඳහා පාපුවරුවේ ගමන් කිරීම අනතුරුදායක යැයි කීම පමණක් ප්‍රමාණවත් නොවන බව පෙන්වා දෙන එම සංගමය ප්‍රකාශ කර සිටින්නේ දුම්රිය සේවයේ ගුණාත්මක භාවය ඉහළ දැමීමට හා මඟී ආරක්ෂාවට අදාළ නීතිරීති පුළුල් කිරීමට කටයුතු කළ යුතු බවයි.
එහෙත්, රටම කම්පා කරවන සිදුවීමකින් අනතුරුව කෙටි කලක් ගත වත්ම එකී සිදුවීම් අමතකව යා නොදී උගත් පාඩම් සැලකිල්ලට ගෙන අවශ්‍ය කටයුතු කිරීම අදාළ බලධාරීන්ගේ වගකීමයි.


විමුක්තිනී සතරසිංහ