මහා මැතිවරණයක් ඉල්ලීම මහින්දගේ බොරුවක්

පාර්ලිෙම්න්ත=ව
රටම අවුලක!
February 20, 2018
අනුර
ජනතාවගේ විශ්වාසය ආරක්ෂා කරමින් ජයග්‍රහණ ලබා දෙනවා – ජවිපෙ නායක
February 20, 2018
Show all

මහා මැතිවරණයක් ඉල්ලීම මහින්දගේ බොරුවක්

මහින්ද

වහාම පාර්ලිමේන්තුව විසුරුවා හැර මහා මැතිවරණය පවත්වන ලෙස මහින්ද රාජපක්ෂ සහ නාමල් රාජපක්ෂ ඇතුළු පොහොට්ටු පක්ෂයේ මූලිකයන් ගෙන යන ප්‍රචාරය ජනතා අවධානය දිනා ගැනීමට කරන ප්‍රචාරයක් පමණක් බව එම පක්ෂයේ ආරංචිමාර්ග හෙළි කරයි.
වැඩි දුරටත් හෙළි කරන්නේ ඉක්මන් මහා මැතිවරණයක් පිළිබඳ කිසිම අදහස් හුවමාරුවක් මන්ත්‍රී කණ්ඩායම සමඟ සිදු කර නොමැති බවත්, මෙම ප්‍රකාශ පළ වීමත් සමඟ එම මන්ත්‍රීවරුන් සියයට අනූවක් පමණ ඔවුන් ඉක්මන් මහා මැතිවරණයකට කිසිසේත්ම සූදානම් නැති බව විවිධාකාරයට අවධාරණය කර තිබේ. අලූතින් ලබාගෙන තිඛෙන තීරුබදු රහිත අධි සුඛෝපභෝගී වාහන පිළිබඳව බරපතළ ප්‍රශ්න මතු වන බවත්, නවක මන්ත්‍රීවරුන්ගේ විශ්‍රාම වැටුප නොලැබී යාමත් නිසා විරෝධය පළ කරන බව කියවේ. ජනාධිපතිවරයා සමඟ මෑතක් වන තුරු රැඳී සිට මහින්ද පිල සමඟ එක් වූ මන්ත්‍රීවරයෙකු ප්‍රකාශ කරන ලද්දේ මහා මැතිවරණයකට ගොස් කිසිසේත්ම සරල බහුතරය හෝ ලබා ගැනීමට තරම් ශක්තිමත් පදනමක් නොමැති බවය. මෙම මැතිවරණයේ දී ද මහින්ද රාජපක්ෂ සාධකය පමණක් රට වටා ගෙන ගිය අතර, එය ඔසවා තැබිය හැකි උපරිම තත්ත්වය දක්වා පළාත් පාලන මැතිවරණයෙන් පැමිණි බවත්, එය ඉක්මවා යාමට තිඛෙන ඉඩකඩ ගැන අධි තක්සේරුවකට යන්නේ නම් 2015 ජනාධිපතිවරණයට ගොස් අත් කර ගත් පරාජයට වඩා ප්‍රතිඵලය අතිශය බරපතළ විය හැකි බව හෙළි කර තිබේ. මහා මැතිවරණය ඉල්ලීම ඊළඟට කොටස් වශයෙන් පැවැත්වීමට නියමිත පළාත් සභා මැතිවරණය වෙනුවෙන් අනුගාමිකයන්ගේ චිත්ත ධෛර්යය රැකගෙන යාම අරමුණු කරගෙන  පමණක් ගෙන යන  ප්‍රචාරයක් බවට වැඩිදුරටත් තහවුරු කෙරී ඇත.


ප්‍රියදර්ශන දයාරත්න