රනිල් – අර්ජුන් සිංගප්පූරුවේදී රහස් සාකච්ජා

මුදල්
ඩොලරයේ පා පහරින් ණය ඉහළට
March 6, 2018
හමුදා
හිටපු හමුදාපති නිසා ආණ්ඩුව දෙදරයි?
March 6, 2018
Show all

රනිල් – අර්ජුන් සිංගප්පූරුවේදී රහස් සාකච්ජා

123

අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ පසුගිය පළමු වැනිදා සිංගප්පූරුව බලා පිටත්ව ගොස් ඇතැයි වාර්තා වේ. අග්‍රාමාත්‍යවරයා සිංගප්පූරුව බලා පිටත්ව ගොස් ඇත්තේ කොළඹ කොටස් වෙළඳපොළ විසින් සංවිධානය කරන ඉන්වෙස්ට් ශ්‍රී ලංකා සමුළුව සඳහා යැයි පැවසුවද එක්සත් ජාතික පක්ෂ ආරංචි මාර්ග පවසන්නේ එය එක් කාරණයක් පමණක් වන බවයි. මහබැංකු මහ හොරකමට ප්‍රධාන චූදිතයෙකු වන හිටපු මහ බැංකු අධිපති අර්ජුන් මහේන්ද්‍රන් හමුවීම මෙම සිංගප්පූරු සංචාරයේ ප්‍රධාන අරමුණ වී ඇති බවත් අර්ජුන් මහේන්ද්‍රන් හා අගමැති වික්‍රමසිංහ අතර රහස් සාකච්ජාවක් සිංගප්පුරුවේ ප්‍රධාන හෝටලයකදී එළඹෙන දෙවෙනිදා පැවැත්වීමට කටයුතු යොදා ඇති බවද එජාප ආරංචි මාර්ග තවදුරටත් වාර්තා කරයි.


එස්. කේ. ගමගේ