අම්මාත් විකුණන බ්ලු ෆිල්ම් වැහි වැහැලා

5
සිංහල ගැන ඇත්ත මෙන්න!
March 13, 2018
dddddddddddddd
ශිෂ්ට සම්පන්නවීමේ සටන වෙනුවට ජාතිවාදී වියරු සටන මතු වෙලා… – ජවිපෙ නායක අනුර දිසානායක
March 13, 2018
Show all

අම්මාත් විකුණන බ්ලු ෆිල්ම් වැහි වැහැලා

8

මව සහ පුතා ලෙස පෙනී සිටින අතිශයින් ම විකෘති කාම දර්ශන රැගත් නිල් චිත්‍රපට අති විශාල ප්‍රමාණයක් කිසිදු බාධාවකින් තොරව අන්තර්ජාලය ඔස්සේ ඛෙදාහැරීමට ඉඩ දී ඇති බවට මාපියෝ චෝදනා කරති.
මෙහි ඇති භයානක තත්ත්වය වන්නේ සංවිධානය වූ සමාජ විරෝධීන් එම අන්තර්ජාල වෙබ් අඩවි ගැන කෙටි පණිවුඩ මගින් පාසල් දරු දැරියන්ට තොරතුරු ලබා දීම බවද අනාවරණය වේ. මෙවැනි වෙබ් අඩවි පිළිබඳව කොළඹ ප්‍රධාන පාසල් කීපයක ගුරුවරුන් විසින් විදුලි සන්දේශ නියාමන කොමිෂන් සභාවට පැමිණිලි කර තිබේ. එහෙත්, එවැනි වෙබ් අඩවි පිළිබඳව විමර්ශනය කර වාරණය කිරීමට කිසිදු උත්සාහයක් නොදරන්නේ යැයි ඔවුහු චෝදනා කරති.
මෙම වෙබ් අඩවිවලට කිසිසේත්ම සම්බන්ධයක් නොමැති වෙනත් වෙබ් අඩවිවලට පිවිසීමේදී ඉතාම සුළු ප්‍රමාද දෝෂයකින් පවා එවැනි අතිශය විකෘති කාමුක හැඟීම් ඇති කරවන වෙබ් අඩවි විවෘත වන බවද, එය අතිශය අනතුරුදායක, භයානක තත්ත්වයක් බවද අනාවරණය කෙරේ. ඉතාම පහසුවෙන් ව්‍යාප්ත කර තිඛෙන මෙවැනි වෙබ් අඩවි අති විශාල සංඛ්‍යාවක් පවතී. ඉතාම පහසුවෙන් ඒවා වාරණය කළ හැකිව තිබියදී එසේ නොකිරීම පිළිබඳව විරෝධය පළ කිරීමට ඉදිරියේදී සංවිධානාත්මකව ඒකරාශී වීමට සිදු වන බවට ගුරුවරු සහ දෙමව්පියෝ වැඩිදුරටත් අනතුරු අඟවති.


ප්‍රියදර්ශන දයාරත්න