දෙන්නා දෙපැත්තේ දෙන්නාට රැකවරණය දේ

donal bradman
වැස්සෙන් උපන් එක්දින ක්‍රිකට්
March 13, 2018
12788538_G[1]
සීතාවක ග්‍රාමසේවා වසම් ක්‍රීඩා අවසන් තරග 24 වනදා…
March 13, 2018
Show all

දෙන්නා දෙපැත්තේ දෙන්නාට රැකවරණය දේ

10

මිග් ප්‍රහාරක යානා මිල දී ගැනීමේදී මූල්‍ය අපරාධ සිදු කළ බවට චෝදනා එල්ල වී දැනට විදේශයක සැඟවී සිටින උදයංග වීරතුංග සහ බැඳුම්කර මහා මූල්‍ය අපරාධයේ ප්‍රධාන චූදිතයා වී සිටින අර්ජුන් මහේන්ද්‍රන් යන දෙදෙනා හවුල් ආණ්ඩුවේ දෙපිරිස විසින් ආරක්ෂා කරන බව අනාවරණය වේ.
තොරතුරු හෙළි වන ආකාරයට උදයංග වීරතුංග අත්අඩංගුවට ගැනීමෙන් වළක්වා ඇත්තේ, ආණ්ඩුවේ මෛත්‍රී පාර්ශ්වය වේ. ඔහු අත්අඩංගුවට ගැනීම සඳහා අවස්ථා දෙකක දී මෙරට අපරාධ පරීක්ෂකයෝ විදේශගත වූහ. එහෙත්, එම අවස්ථා දෙකේදීම හිස් අතින් ආපසු ඒමට සිදු වූයේ දෙවැනි වර ගිය පරීක්ෂණ කණ්ඩායමේ හත් දෙනෙකුගෙන් කෙනෙකුට මරණීය තර්ජනද එල්ල වූ බවට ප්‍රකාශ කරමින්ය. ඩුබායිහිදී උදයංග අත්අඩංගුවට ගැනීමට ගිය අයෙකුට මරණීය තර්ජන එල්ල කෙරී ඇති නිසා අනෙක් හය දෙනාටද රහසේ එක් නිලධාරියකු ආපසු මෙරටට පැමිණ තිබේ. ඔහු ඒ පිළිබඳව කිසිදු වගකිව යුතු අංශයකට නිල වශයෙන් පැමිණිලි කර නැත.
මොහු අත්අඩංගුවට ගතහොත්, රාජපක්ෂ පාලනයේ මහින්ද, ගෝඨා ඇතුළු ප්‍රබලයන්ගේ ජාත්‍යන්තර ජාවාරම් රැසක් පිළිබඳ තොරතුරු හෙළි කර ගත හැකි වනු ඇති බව අනාවරණය වේ. එහෙත්, මේ වන විට මෛත්‍රී සහ මහින්ද දෙපිල සමීප කර ආණ්ඩුවක් පිහිටු වීම සඳහා කරගෙන යන සාකච්ඡාවලට බාධාවක් විය හැකි බැවින්, ඔහු අත්අඩංගුවට ගැනීමේ කිසිදු ඵලදායී ක්‍රියාමාර්ගයක් නොගන්නා බව අනාවරණය වී ඇත.
මේ අතර, බැඳුම්කර මහා මූල්‍ය කොල්ලය පිළිබඳව අත්අඩංගුවට ගැනීමට නියමිත හිටපු මහ බැංකු අධිපති අර්ජුන් මහේන්ද්‍රන් බේරා ගැනීම අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහගේ සෘජු මැදිහත් වීමෙන් සිදු කෙරෙන බව අනාවරණය වේ. අර්ජුන් මහේන්ද්‍රන් එම තනතුරට පත් කිරීමේදී ඔහු පිළිබඳ සම්පූර්ණ වගකීම තමන් භාර ගන්නා බව රනිල් වික්‍රමසිංහ ප්‍රකාශ කර තිබිණි. එහෙත්, බැඳුම්කර මහා අපරාධය සිදු කළ පසු මහ බැංකු අධිපති ලෙස ඔහු දිගටම ආරක්ෂා කළ අතර, දැන් පැහැදිලිව සාක්ෂි සහිත චෝදනා තිබිය දී සිංගප්පූරුවට පලා ගොස් සිටී.


ලංකා මාරසිංහ