පුතා රැක ගන්න තාත්තාට ඇමතිකමක් !

4
ජාතික සමගිය වනසන, ජාතිවාදී ගැටුම් එපා! – සත්‍යග්‍රහය කොළඹදී…
March 13, 2018
5
සිංහල ගැන ඇත්ත මෙන්න!
March 13, 2018
Show all

පුතා රැක ගන්න තාත්තාට ඇමතිකමක් !

3

බදුල්ල දිස්ත්‍රික් එක්සත් ජාතික පක්ෂ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී, රවීන්ද්‍ර සමරවීරට කැබිනට් අමාත්‍ය ධුරයක් ලබා දී ඇත්තේ, ඔහුගේ පුත්‍රයා ජී. එල්. පීරිස්ගේ පක්ෂයට එක්වීම වැළැක්වීමේ අරමුණින් බව වාර්තා වේ.
මීළඟ පළාත් සභා මැතිවරණයේදී රවීන්ද්‍ර සමරවීරගේ පුත්‍රයා ජී. එල්. පීරිස්ගේ පක්ෂයේ අපේක්ෂකයකු ලෙස ඉදිරිපත් කිරීමේ එකඟතා ගිවිසුමක් උදිත් ලොකු බණ්ඩාර සමඟ ඇති කරගෙන ඒ සඳහා පිල් මාරු කිරීමට සූදානමින් සිට ඇත. උදිත් ලොකු බණ්ඩාර මහින්ද රාජපක්ෂ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරයාගේ පෞද්ගලික ලේකම්ය. මේ දෙපිරිස අතර ඇති කරගෙන තිබූ ස්ථීර එකඟතාවය එජාප නායක රනිල් වික්‍රමසිංහට හෙළි වීමෙන් පසු රවීන්ද්‍ර සමරවීරට කැබිනට් ඇමති ධුරයක් ලබා දී ඇත.
පසුගිය පෙබරවාරි 04 වැනි දින සිදු කරන ලද ඇමති මණ්ඩල වෙනස් කිරීමේ දී සැලකිය යුතු උසස් වීමක් සමගින් කැබිනට් ඇමති ධුරයක් හිමි වූ එකම තැනැත්තා රවීන්ද්‍ර සමරවීරය. ඔහුට වනජීවී ඇමති තනතුර ලබා දෙන විට එම පක්ෂයේ බුද්ධි මණ්ඩලයේ සීමිත කීප දෙනා අතර සිටින ආචාර්ය හර්ෂ ද සිල්වා සහ අජිත් පී. පෙරේරා යන දෙදෙනාට තිබූ නියෝජ්‍ය ඇමති ධුරවලින් රාජ්‍ය ඇමති ධුර දක්වා පහත හෙළා තිබීම විශේෂිතය.


ගයාන් රූපසිංහ